XSYS zmienia właściciela

15 Wrzesień 2021

Firma Flint Group poinformowała o podpisaniu umowy sprzedaży swojej dywizji XSYS, powstałej w 2021 z połączenia dawnego Flint Group Flexographic i XEIKON Pre-Press. Nowym właścicielem marki będzie teraz globalna firma Lone Star Funds.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2021 r. – początku 2022 r. Ma ona obejmować wszystkie produkty dla branży prepress – płyty typo- i fleksograficzne, sprzęt do kompleksowej obróbki płyt fotopolimerowych, tuleje, adaptery, jak również oddziały operacyjne, biura sprzedaży, punkty serwisowe i magazyny, obsługujące przeszło 100 krajów.

Rolę dyrektora generalnego XSYS przejmie Antoine Fady, natomiast dotychczasowa prezes – Dagmar Schmidt obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego.

„Przejęcie przez Lone Star jest potwierdzeniem strategii biznesowej XSYS. Dzięki tej zmianie właściciela jesteśmy w stanie dalej koncentrować się na realizacji naszej strategii rozwoju i oferowania specjalistycznych produktów i usług dla branży prepress.” – napisała Dagmar Schmidt w swoim oficjalnym oświadczeniu. Jednocześnie zapewnia również, że sprzedaż XSYS nie wpłynie na standardy i jakość produktów.

 

Klienci XSYS mogą liczyć na:

  • Dalszą współpracę z tymi samymi ludźmi
  • Tak samo wysoki standard jakości produktów i usług
  • Zaangażowanie i doświadczenie personelu w dostarczaniu rozwiązań prepress

 

Masz pytania? Chętnie wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

Dział Technologii Fleksograficznej

+48 42 613 50 94

fotopolimery@scorpio.com.pl