Cyfrowe naświetlarki ThermoFlexX

Cyfrowe naświetlarki ThermoFlexX firmy Xeikon dedykowana są do laserowego wykonywania fleksograficznych i typograficznych form drukowych wykorzystywanych do produkcji etykiet, opakowań miękkich oraz zadruku tektury falistej.

Module One

Półautomatyczny system drukujący do zadruku detali w trzech kolorach, który można indywidualnie konfigurować według potrzeb klienta

SAB 100

Urządzenie SAB 100 firmy Petratto przeznaczone do produkcji okładek do oprawy zintegrowanej i ze skrzydełkiem. Dostępne są dwa modele tej maszyny: SAB 100 M, wykonujący okładki do oprawy zintegrowanej w dwóch przelotach oraz bardziej rozbudowany SAB 100 C, umożliwiający wykonanie okładek już w jednym przelocie.

Nowe wielkoformatowe plotery LED od swissQprint

Najnowsze rozwiązanie szwajcarskiego producenta - niezawodne i zaskakująco energooszczędne drukarki wielkoformatowe LED do uniwersalnych zastosowań - NOWOŚĆ FESPA 2017

TRENDY TECHNOLOGICZNE

  • Flint Group Flexographic Products wprowadziło do swojego portfolio kolejny produkt z rodziny rozwiązań The Easy Way - płytę o naturalnie płaskich wierzchołkach do zadruku tektury falistej, sprawdzającą się przy każdym rodzaju fali. Stabilne punkty odwzorowują nawet najdrobniejsze szczegóły, co sprawia że płyta nyloflex® FTC Digital doskonale nadaje się do wykonywania nadruków, w których kluczowe znaczenie ma uzyskanie ostrych krawędzi.

  • W ostatnich latach branża opakowaniowa przeżywa swój dynamiczny rozwój – zarówno za granicą, jak i w naszym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPMG, co trzecia firma poligraficzna w Polsce zajmuje się drukiem opakowań lub etykiet. Eskalacji tychże przedsiębiorstw towarzyszy stale rosnący popyt na coraz to bardziej wyrafinowane i przyciągające uwagę opakowania, dla których cele promocyjne i reklamowe są niekiedy nawet ważniejsze niż tylko ochrona znajdującego się wewnątrz produktu.

  • „Zamawiamy jednorazowo 3 tysiące sztuk zadrukowanych opakowań, które następnie przez kwartał, dwa składujemy, gdyż miesięcznie schodzi nam nie więcej niż kilkaset sztuk”. „Drukarnia flekso oferuje nam prosty zadruk jednokolorowy, w raczej słabej jakości, realizowany na jakimś chińskim sloterze”. „Proponujemy naszym klientom opakowania z nadrukiem, ale w ilości min. 1000 sztuk i z co najmniej dwutygodniowym terminem realizacji.”

Aktualności