swissQprint Greentech

25 Marzec 2020

Wysoce ekonomiczne drukowanie z czystym sumieniem

Użytkownicy ploterów swissQprint nie obciążają nadmiernie środowiska, utrzymując swój ślad ekologiczny na jak najniższym poziomie.                      To dlatego, że zarówno maksymalizacja korzyści klienta jak i ekologia są dla nas bardzo ważne.

Chcesz, aby Twoja produkcja była jak najbardziej przyjazna dla środowiska? Martwisz się o dobre samopoczucie swoich pracowników i klientów? Plotery wielkoformatowe swissQprint sprawdzą się tu doskonale.

Niewielka emisja CO2

Jako użytkownicy ploterów swissQprint, pozostawicie minimalny ślad ekologiczny.

- nasze dostawy są realizowane na krótkich dystansach: 80% naszych podwykonawców, dostarczających 90% potrzebnych nam części to firmy szwajcarskie, w większości mające swoje siedziby nieopodal naszej firmy;

- ponadto, nasze plotery są projektowane i produkowane w całości w siedzibie głównej firmy swissQprint w Szwajcarii;

- proces drukowania UV nie wymaga grzania ani wentylacji, dzięki czemu zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niewielkie;

- lampy LED zużywają mało energii i mają niską emisyjność;

- żywotność produktów swissQprint wynosi do 12 lat;

- plotery nie wymagają dużego nakładu konserwacyjnego, co minimalizuje wezwania serwisowe i liczbę części eksploatacyjnych, które należy wymieniać.

 

Bez szkodliwych substancji

Dzięki swissQprint wykonasz produkcję bez niepotrzebnego zanieczyszczania środowiska;

- emisje ozonu nie stanowią problemu w drukowaniu UV LED;

- dzięki technologii LED eliminowane są toksyczne odpady;

- tusze swissQprint nie zawierają LZO i posiadają certyfikat Greenguard Gold.

         

 

Wysoka efektywność energetyczna

swissQprint oszczędza nie tylko budżet, ale także zasoby naturalne.

Wszystkie nasze obecne plotery z płaskim stołem, jak i typu roll-to-roll są bardzo energooszczędne, o czym świadczy ich certyfikat ISO 20690:2018. swissQprint jest pierwszym producentem drukarek wielkoformatowych, który poddał swoje maszyny tej certyfikacji.

 

Porównanie wydajności z 3 kWh

Pobierając 3 kWh energii, Nyala 3 zadrukuje 200 m2, czyli powierzchnię porównywalną z kortem tenisowym, a Tesla pozwoli przejechać około 16 kilometrów. Podobny pobór energii na godzinę mają także 2 czajniki elektryczne.