SCORPIO na targach REMA DAYS 2018

13 luty 2018

W dniach 07-09 lutego mieliśmy okazję spotkać się z Państwem w Nadarzynie podczas targów RemaDays 2018 – największego tegorocznego wydarzenia dla branży reklamy i poligrafii.

Wśród eksponatów targowych pokazanych premierowo w Polsce najokazalszym był ploter wielkoformatowy swissQprint Nyala LED. Wprowadzenie technologii LED do utrwalania farb UV nie tylko pozwoliło utrzymać doskonałą jakość wydruku, ale także obniżyć koszty eksploatacji maszyny, a dzięki niższej temperaturze utrwalania – zwiększyć również gamę potencjalnych zastosowań. Zalety te docenił już pierwszy z krajowych klientów – firma Graffiti Art. z Małopolski, która w przededniu targów zakontraktowała ww. urządzenie.

Kolejną premierą targową i to na światową skalę, prezentowaną na stoisku SCORPIO, był najnowszy model plotera wielofunkcyjnego z serii CMS firmy Lasercomb, wyposażony w specjalną głowicę z wymiennymi narzędziami, umożliwiającymi cięcie nożem, bigowanie, frezowanie czy kreślenie na podłożach. Zaletą urządzenia jest przede wszystkim ergonomia pracy i łatwość obsługi przez operatora. Podczas targów pokazywaliśmy przede wszystkim zastosowanie niniejszego rozwiązania do wykonywania małych serii różnorodnych opakowań.

Po raz pierwszy na polskich targach pokazana została także lakierówka Elite Label 10 do etykiet amerykańskiej firmy Kompac, współdziałająca z rolową drukarką do etykiet Astrojet M1C, działającą na bazie popularnej technologii memjet®. Współpraca tych rozwiązań umożliwia kompleksowe wykonanie etykiet i zabezpieczenie ich lakierem UV.

Z dużym zainteresowaniem Klientów spotkało się urządzenie do domingu PM1 firmy Demak, służące do produkcji wypukłych etykiet, na bazie żywic poliuretanowych. PM1 to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które umożliwia wytwarzanie, obok standardowych etykiet, także tych o skomplikowanych kształtach i bardzo drobnych elementach – tzw. mikrodoming.

Na stoisku SCORPIO zobaczyć można  był również zgrzewarkę T300 firmy Miller Weldmaster, światowego lidera w zakresie rozwiązań do zgrzewania tkanin technicznych. Ta jedna z najpopularniejszych zgrzewarek amerykańskiego producenta może wykorzystywać zarówno gorący klin, jak i gorące powietrze, umożliwiając wykonanie wielu różnych typów zgrzewów używanych do produkcji namiotów, plandek, pokrowców, banerów itp. Podczas przykładowych prezentacji pokazywaliśmy zgrzewanie toreb reklamowych, zadrukowanych wcześniej na ploterze swissQprint Nyala LED.

Wyjątkowo licznym w tym roku Klientom w liczbie kilkuset, którzy odwiedzili nasze stoisko, serdecznie dziękujemy! Pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku pytań dotyczących prezentowanych podczas targów rozwiązań.