SCORPIO na targach Packaging Innovations 2018

05 Kwiecień 2018

W dniach 17-18 kwietnia na terenach Expo XXI w Warszawie odbyła się 10. edycja targów Packaging Innovations, gdzie wśród wystawców po raz trzeci pojawiła się firma SCORPIO Sp. z o.o.

Na stoisku F10 w hali Niebieskiej zaprezentowana została drukarka do etykiet Astrojet M1C, bazująca na technologii inkjet memjet®. Urządzenie to drukuje z prędkością 9 lub 18 m/min. z jakością odpowiednio 1600 x 1600 dpi lub 1600 na 800 dpi.  Drukarka wyposażona jest w 5 kartridży (CMYKK) z tuszem po 250 ml każdy. Duża wydajność tuszy oraz zminimalizowana liczba pozostałych materiałów eksploatacyjnych zapewniają niski koszt wydruku i eksploatacji.

Po raz drugi na polskich targach pokazana została współdziałająca z rozwiązaniem Astrojet M1C, lakierówka Elite Label 10 do etykiet amerykańskiej firmy Kompac. Stanowi ona doskonałe uzupełnienie cyfrowych drukarek do etykiet typu Memjet®, bądź laserowych, tworząc z nimi niezawodny system, umożliwiający szybkie i proste lakierowanie etykiet – zarówno wykrojonych z arkuszy, jak i wstęgi w opcji z roli na rolę.

 

Prezentowane maszyny z segmentu etykiet uzupełniała gama próbek różnorodnych opakowań tekturowych, wykonanych na ploterze Nyala LED szwajcarskiej firmy swissQprint (opakowania z tektur litych) i ploterze memjet inkjet Xante Excelagraphix 4800 (opakowania z tektur falistych).

Te ostatnie, wykonane podczas zrealizowanej niedawno kolejnego instalacji plotera EG 4800 na rynku polskim, cieszyły się szczególnym zainteresowaniem klientów, dowodząc narastającej rynkowej potrzebie ucyfrowienia segmentu produkcji opakowań tekturowych.

Wszystkim Klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy!