SCORPIO na Targach Książki w Krakowie

30 Październik 2017

Pod­czas te­go­rocz­nej 21. edy­cji Tar­gów Ksi­ążki w Kra­ko­wie, która odby­ła się w dniach 26–29 pa­ździer­ni­ka bie­żące­go ro­ku, po raz kolejny w imprezie wzięła udział fir­ma SCORPIO.

W tym roku chcieliśmy skupić uwagę naszych Gości na możliwości łączenia różnych kolorów oraz wzorów materiałów introligatorskich. Bogata oferta firmy SCORPIO licząca blisko 400 oklein oraz płócien oferuje wydawcom, agencjom reklamowym i introligatorniom możliwość wykorzystania swojej kreatywności w tworzeniu tysięcy niebanalnych połączeń, dzięki którym wykonane przez nich kalendarze, notesy czy opakowania zyskają wyjątkowy i oryginalny charakter.

Ciekawym pomysłem okazało się także zastosowanie w naszym kalendarzu książkowym etykiety żywicznej wykonanej na urządzeniu do domingu firmy Demak. Tego typu etykieta stanowi niekonwencjonalny, jednakże niezwykle intrygujący i efektowny element, który ma duże szanse przyjąć się na stałe do tego typu zastosowań.

Innym, promowanym przez nas sposobem na stworzenie niepowtarzalnego i przyciągającego uwagę klienta produktu jest jego uszlachetnienie i personalizacja za pomocą cyfrowego druku UV. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez nas kalendarze kieszonkowe z nadrukiem wykonanym w tej technologii na drukarce Mimaki UJF-7151 Plus, które stanowiły żywy dowód na jej praktyczne zastosowanie w segmencie znakowania oklein, o czym traktuje także nasz artykuł, opublikowany w dziale Trendy technologiczne. W zależności od potrzeb produkcyjnych i realizowanych nakładów, obok drukarek Mimaki polecamy także superszybkie i wysoce wydajne plotery wielkoformatowe firmy swissQprint – Nyala LED, Impala LED oraz Oryx LED.

Zadruk cyfrowy wcześniej przygotowanych gotowych publikacji jest bardzo wygodną alternatywą zwłaszcza w przypadku niskonakładowych publikacji okolicznościowych i dziecięcych. Jako jedni z pierwszych zindywidualizowane wzory i personalizację oferują już np. producenci kalendarzy i różnorodnej galanterii, począwszy od  notesów, poprzez dyplomy, karty menu, etui czy np. opakowania na upominki firmowe.

Zgodnie z wieloletnią tradycja pierwszego dnia targów odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych. Po raz kolejny SCORPIO było jego sponsorem, a zwycięzcę rankingu, którym okazała się drukarnia ABEDIK S.A., uhonorowaliśmy nagrodą  w postaci bonu towarowego na kwotę 3000 zł.

Zwycięzcy prestiżowego rankingu gratulujemy, a licznym Klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko, serdecznie dziękujemy!