SCORPIO ceni współpracę z młodzieżą

30 Wrzesień 2021

Firma SCORPIO od lat dostrzega potencjał młodych ludzi, dając im szansę na rozwijanie zainteresowań i sprawdzenie swoich sił w realizacji praktycznych zadań, które do tej pory często były dla nich tylko teorią.

Najczęściej współpracę ze SCORPIO podejmują uczniowie łódzkiego Technikum Poligraficznego oraz studenci Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, którzy bardzo chętnie przychodzą w ramach praktyk oraz staży, często wracając lub decydując się na stałą współpracę. Większość z nich to osoby z zacięciem artystycznym, graficy oraz projektanci, którzy tworzą swoje własne prace graficzne. SCORPIO posiadając odpowiednie oprogramowanie i zaplecze technologiczne, umożliwia im nie tylko tworzenie projektów, ale też wykonanie gotowych prac, drukowanych najczęściej na naszym sztandarowym ploterze wielkoformatowym – Nyala 3 firmy swissQprint.

„Pozytywnie zaskoczyły mnie warunki pracy oraz miła atmosfera panująca w SCORPIO.” – mówi Julia, uczennica „Poligrafika”, która odbywała w lipcu miesięczny staż w ramach projektu unijnego. – „Podoba mi się to, że możemy sami decydować nad czym chcemy pracować. Nie ma przymusu wykonywania zadań, na które nie ma się pomysłu”. „Dla mnie zaletą jest również możliwość rozwijania kreatywności oraz obserwowania procesów poligraficznych, które ułatwią mi późniejszą pracę” – dodaje Klaudia, druga uczennica Technikum Poligraficznego, odbywająca w lipcu staż unijny.

W sierpniu swój miesięczny staż ukończyli Agata z Jankiem, którzy uczęszczają do Technikum Poligraficznego razem z Klaudią i Julką i tak jak ich koleżanki, chcieli skorzystać z możliwości zdobywania umiejętności praktycznych w SCORPIO w ramach projektu „Innowacyjny Poligraf”.

 

Oprócz młodych uczniów „Poligrafika”, w SCORPIO pracuje obecnie także czterech studentów Politechniki Łódzkiej oraz jeden student Społecznej Akademii Nauk. Milena i Wiktor (PŁ) badają możliwości technologiczne plotera tnącego CMS firmy Lasercomb. Eksperymentowanie, testowanie dostępnych funkcji urządzenia oraz parametryzacja pracy z różnymi podłożami jest ciekawym i inspirującym zajęciem, które stanowi wyzwanie dla naszych praktykantów i jednocześnie pomaga dobrze poznać praktyczne zastosowania rozwiązań oferowanych przez SCORPIO.

Podobne zadanie ma także Michał, student Instytutu Papiernictwa i Poligrafii PŁ, który po zakończeniu praktyk w SCORPIO, podjął z nami dłuższą współpracę w zakresie  integracji cobotów z tamponiarkami oraz  systemami laserowymi.  W lipcu wspierał go w tym Maciej, student na Wydziale EEiA Politechniki Łódzkiej. To m.in. dzięki ich pracy SCORPIO rozszerza swoje portfolio w dziedzinie automatyzacji procesów znakowania.

Jesteśmy dumni, że jako firma możemy tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi i zdobywaniu doświadczenia młodych ludzi. Cenimy sobie kreatywność, zaangażowanie i świeże podejście naszych stażystów i wierzymy, że posłużą one także naszym klientom w postaci ciekawych próbek, nowych zastosowań oraz poszerzonej gamie świadczonych usług.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i Wasze pozytywne opinie i cieszymy się, że niedługo będziemy gościć kolejnych młodych adeptów poligrafii, a może i przyszłych pracowników naszej branży!