Reproflex3 czerpie korzyści z rozwiązań XSYS

02 Listopad 2021

Prawie pięć lat po pierwszej inwestycji w CtP ThermoFlexX 80-D firmy XSYS, firma Reproflex3 z Wielkiej Brytanii wciąż oferuje jakość, szybkość i elastyczność dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu do produkcji form fleksograficznych. Jako pionier w Wielkiej Brytanii w zakresie prepress, Reproflex3 wykorzystuje teraz możliwości swojej naświetlarki ThermoFlexX, aby wejść na rynek opakowań z wysokiej jakości tektury falistej.

Założona w 1996 r. w Newcastle Upon Tyne firma Reproflex3 oferuje produkty i usługi dla branży opakowań, w tym wykonywanie form drukowych, reprografię, zarządzanie grafiką, zarządzanie przepływem pracy online czy produkcję makiet dla drukarni fleksograficznych, agencji kreatywnych czy największych właścicieli marek produktów z branży FMCG w Wielkiej Brytanii, Europie, Bliskim Wchodzie, Afryce Północnej, Indiach i Australazji.

Firma od ponad dwóch dekad pracuje z produktami nyloflex® - najpierw gdy były produkowane przez BASF, następnie Flint Group Flexographic, a obecnie sprzedawane pod marką XSYS.

„Decyzja o zainstalowaniu ThermoFlexX TFxX 80-D została podjęta w czasie, gdy obserwowaliśmy wzrost popytu ze strony klientów na wysokiej jakości płyty fleksograficzne w większych rozmiarach przeznaczonych do druku opakowań elastycznych na maszynach szerokowstęgowych”, wyjaśnia Gavin Lowes, Globalny Kierownik Produkcji w Reproflex3. „Tendencja do szybszej realizacji również nabierała tempa, dlatego zależało nam na przyspieszeniu produkcji naszych form drukowych. Wierzyliśmy, że podwójna głowica ThermoFlexX TFxX 80-D jest najlepszym rozwiązaniem na rynku spełniającym te potrzeby i nie zawiedliśmy się.”

Dziś Reproflex3 ma biura m.in. w Dubaju, Bombaju i Nowej Zelandii. Partnerstwa dodatkowo poszerzają zasięg firmy, która ostatnio podpisała umowę z ARC International na dostawę nowej technologii VORTEX na amerykański rynek tektury falistej.

„Specjalizujemy się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do druku fleksograficznego, które odnoszą się do każdego etapu tworzenia opakowania, od projektu do końcowej produkcji”, mówi Lowes. „W tym celu opieramy się na najbardziej zaawansowanej technologii w branży. Naświetlarka ThermoFlexX oferuje nam szybsze i bardziej zrównoważone podejście, które zoptymalizowało nasz przepływ prac”.

 

Większa produktywność i mniej odpadów

Zaprojektowana do produkcji wielkoseryjnej, naświetlarka ThermoFlexX TFxX 80-D zapewnia maksymalną rozdzielczość 5080 dpi, a przy standardowych rozdzielczościach może wykonać do 12 metrów kwadratowych płyt fleksograficznych na godzinę dzięki dwugłowicowej konstrukcji .

Automatyczne ładowanie płyt, przełączanie rozdzielczości i kalibracja to tylko niektóre z funkcji, które czynią to urządzenie niezwykle łatwym w obsłudze.

ThermoFlexX TFxX 80-D naświetla maksymalny dostępny format płyt (1270 x 2032 mm, dzięki czemu oferuje większą wydajność produkcji i mniej odpadów. Jak się spodziewaliśmy, dużą zaletą była również możliwość zastosowania różnych rozdzielczości naświetlania na poszczególnych obszarach płyty ”- komentuje Lowes.

Po przetestowaniu różnych technologii płyt, firma Reproflex3 wybrała nyloflex® FTH Digital firmy XSYS jako najlepszą opcję do współpracy z naświetlarką ThermoFlexX. Nyloflex® FTH Digital to płyta dająca punkty o naturalnie płaskich wierzchołkach, które pozwalają na zastosowanie specjalnej, zastrzeżonej technologii rastrowania powierzchniowego, doskonałej do zadruku opakowań giętkich.

 „Płyta nyloflex® FTH wykorzystuje technologię Flat Top Dot, która zapewnia idealną reprodukcję najdrobniejszych detali przez zwiększenie kontrastu w światłach oraz doskonałe właściwości przenoszenia farby. W porównaniu z podobnymi technologiami zapewnia również szybszy czas przetwarzania. Nawet kolor płyty pasuje do naszej marki Project Blue ”- mówi Lowes.

Dodał, że szybkość naświetlarki i zalety nyloflex® FTH w naturalny sposób zwiększyły produktywność przygotowalni „Obrazowanie płyty nyloflex® FTH na naszym urządzeniu ThermoFlexX pozwala nam uzyskać ponad dwukrotnie większą prędkość obróbki niż wcześniej. Brak konieczności laminowania, oferuje również szybszą obróbkę i zrównoważone podejście, ponieważ proces nie wymaga też jednorazowej włókniny do obróbki termicznej, co generuje odpady produkcyjne”.

Wspieranie nowych możliwości

„Naświetlarka ThermoFlexX i nasze partnerstwo z XSYS są nadal istotną częścią naszego rozwoju”, stwierdza Lowes. Wyjaśnia, że ​​teraz Reproflex3 wkracza na rynek tektury falistej drukowanej metodą post-print, a ich zespół polega na elastyczności i wysokiej jakości obrazowania swojej naświetlarki, dzięki której mogą dostarczać płyty, które pozwolą klientom wykorzystać moment i nadążające się okazje w tej branży.

ThermoFlexX TFxX 80-D, największa z maszyn z tej linii produktów, jest idealnym rozwiązaniem dla tego nowego przedsięwzięcia. Obsługa bardzo dużych rozmiarów płyt stosowanych w druku na tekturze falistej bez powodowania uszkodzeń może być wyzwaniem. Odpowiedzią jest regulowany i mobilny stół ThermoFlexX Flextray, , który ułatwia transport i przenoszenie płyt, chroniąc jednocześnie zdrowie i bezpieczeństwo operatora.

Aby sprostać temu rynkowi, Reproflex3 wykorzystuje doskonałą jakość obrazowania ThermoFlexX i wprowadza na rynek swoje nowe rozwiązanie VORTEX, które da drukarzom narzędzia do tworzenia ostrzejszej grafiki przy większych wartościach tonalnych oraz doskonałe pokrycie apli na tekturze falistej. Wysoka wydajność naświetlarki pomoże również odpowiedzieć na zapotrzebowanie na szybszą dostawę płyt, ponieważ branża zmierza w kierunku modelu dostaw just-in-time.

„Istnieje duża szansa na poprawę wyników jakości drukowania na rynku post-printu tektury falistej. Właściciele marek nalegają na szybszą realizację, pełną spójność kolorystyczną i niższe koszty ”- mówi Lowes. „Użyliśmy naświetlarki ThermoFlexX jako istotnej części naszego nowego rozwiązania do druku na tym rynku. W połączeniu z VORTEX można drukować wysokiej jakości prace techniką fleksograficzną za pomocą metody post-print, co jest znacznie bardziej opłacalne niż pre-print”.

Kamień węgielny dla innowacji

Solidność, opłacalność i trwałość rozwiązania ThermoFlexX TFxX 80-D wyraźnie przekroczyły oczekiwania zarządu firmy Reproflex3. „Oczywiście zawsze dobrze jest udowodnić, że ma się rację, a czas z pewnością pokazał, że podjęliśmy właściwą decyzję, wybierając naświetlarkę ThermoFlexX pięć lat temu”, mówi Lowes. „Jakość naświetlania i produktywność nie mają sobie równych, a innowacyjne funkcje, takie jak Multi Resolution i Multi Plate, oszczędzają czas i ilość odpadów, redukując szkodliwy wpływ na środowisko, co jest bardzo ważne. Mówiąc wprost, ta technologia nadal stanowi podstawę dla większości naszych własnych innowacji i będzie wykorzystywana jeszcze przez wiele lat”.

Zapytany o doświadczenia z XSYS jako dostawcą i partnerem biznesowym podsumowuje: „Wsparcie i szkolenia, które otrzymaliśmy od XSYS przez lata, były znakomite. Czujemy się bardzo dobrze w naszej relacji i wiemy, że nie ma problemów nie do rozwiązania  – naprawdę nie mogliśmy prosić o nic więcej”.