Ploter swissQprint Nyala 3 w STO Print Production

24 luty 2021

Pracownia reklamy STO Print Production stawia na rozwój i mimo pandemii cały czas widzi potencjał w branży reklamowej oraz druku wielkoformatowym. Dlatego też uruchomiła niedawno płaski ploter drukujący Nyala 3 firmy swissQprint, a instalacji i wdrożenia dokonała firma SCORPIO, wieloletni partner szwajcarskiego producenta.

Jan Köster, prezes i właściciel STO Print Production: Wierzymy, że w 2021 roku nastąpi wzrost i dostrzegamy już tego oznaki na rynku, czego dowodem jest fakt, że maszyna w bardzo krótkim czasie rozpoczęła pracę z pełną wydajnością. Ploter Nyala 3 ma pomóc firmie w realizacji planów rozwojowych, umożliwiając wzbogacenie oferty i podjęcie współpracy biznesowej z nowymi partnerami.

Firma STO Print Production specjalizuje się w produkcji grafik wielkoformatowych i realizacji projektów dekoracyjnych dla handlu detalicznego, hoteli, restauracji czy klientów biznesowych z innych branż. W swojej ofercie posiada różnorodne materiały reklamowe i systemy wystawiennicze, obejmujące zadruk na banerach, folii, tekstyliach, tapetach oraz materiałach sztywnych.

W przeszłości firma STO Print Production zlecała zadrukowywanie tektur firmie zewnętrznej, jednak wraz ze wzrostem zapotrzebowania takie działanie stawało się coraz mniej opłacalne. Rozwiązaniem okazała się Nyala 3, która – jak przyznaje Jan Köster – zapewnia im elastyczność i fachową wiedzą we własnym zakresie. Dzięki własnej produkcji, firma może tworzyć nowe zastosowania i rozwijać swoje portfolio, a to pomoże w nawiązaniu współpracy z kolejnymi firmami partnerskimi z sektora technologii reklamowych i przemysłu.

Zakupiony przez STO Print Production ploter UV-LED to wersja wyposażona w płaski stół o formacie 3200 x 2030 mm, z opcją druku z roli na rolę, 9 kanałów farbowych – CMYKlClM, biały, lakier oraz primer – co pozwala w pełni wykorzystać potencjał urządzenia podczas druku przede wszystkim na przezroczystych materiałach takich, jak folia czy szkło. Jan Köster jest bardzo zadowolony z inwestycji. Nie dość, że jak zapewnia Nyala 3 osiągnęła pełną wydajność w bardzo krótkim czasie, to doskonale wpisuje się w główne priorytety firmy jak optymalna jakość i zorientowanie na klienta. Czuliśmy, że od samego początku podjęliśmy właściwą decyzję inwestycyjną – konkluduje właściciel firmy.