Oryx LED firmy swissQprint już niebawem w sprzedaży

24 Październik 2017

Miło nam poinformować, że już w listopadzie do sprzedaży wchodzi ploter wielkoformatowy Oryx LED – w nowej odsłonie ze wzmocnioną mechanicznie podstawą oraz ekonomiczną, przyjazną dla środowiska technologią LED. Doskonałe rozwiązanie do mniejszych nakładów, w których liczy się najwyższa jakość druku.

Najnowszy Oryx firmy swissQprint wyposażony został w ekologiczny i wyjątkowo oszczędny system utwardzania LED. Jego zastosowanie wyeliminowało całkowicie odpady rtęciowe oraz emisję ozonu. Ponadto, nowy rodzaj lamp jest wysoce energooszczędny i nie wymaga absolutnie żadnej konserwacji, dzięki czemu całkowity koszt posiadania plotera jest stosunkowo niski.

W porównaniu z konwencjonalnymi ploterami UV, Oryx LED  oferuje większy zakres zastosowań, ponieważ dzięki nieznacznej emisji ciepła jest w stanie obsłużyć więcej typów materiałów. Ponadto, Oryx LED został skonstruowany na ulepszonej, trwałej podstawie, dzięki której mechanizm belki uzyskuje jeszcze większą precyzję druku niż poprzednie modele. Oryx LED został wyposażony w stół roboczy o wymiarze 2,5 x 2 m, na którym można zadrukowywać podłoża z prędkością 65 m2/h.