Odkrywamy funkcje KARIBU - pierwszego plotera roll-to-roll firmy swissQprint

14 Marzec 2019

Karibu jest pierwszym ploterem dedykowany do druku z roli na rolę, która łączy w sobie wydajność i jakość 20 letniego doświadczenia w cyfrowym druku UV, wzbogaconego o nowatorskie rozwiązania technologiczne.

 

Montaż materiału na maszynie odbywa się przy pomocy odstawianego systemu kasetowego i wózka transportowego. Dzięki temu operator jest w stanie samodzielnie przygotować maszynę do pracy, bez dźwigania ciężkich rolek, a sama wymiana materiału na wejściu/wyjściu zajmuje tylko kilkadziesiąt sekund.

 

Strefa stołu zaraz za obszarem druku została podświetlona, specjalnie po to, by operator mógł reagować możliwie jak najszybciej na wszelkie niedoskonałości w druku. Szybki czas reakcji, mniej reklamacji, większa wydajność.

 

Precyzyjna regulacja podsysu. Rewolucyjny system kontroli podciśnienia. Stół podzielony na osobne segmenty, na których próżnię operator kontroluje jednym dotknięciem palca. Łatwa obsługa, bez maskowania niewykorzystanych stref stołu.

 

 

Nieszkodliwy, bezwonny atrament. Tusze posiadają certyfikację GreenGuard, są przystosowane do wszystkich zastosowań rolowych – również tych, które finalnie przeznaczone są do szkół czy placówek służby zdrowia.

Karibu drukuje siatkę mesh bez podkładu, do krawędzi, bez późniejszego czyszczenia maszyny. Wygodne, oszczędzające czas i czyste rozwiązanie.

 

 

 

Karibu będzie świętować swoją światową premierę podczas FESPA Global Print Expo 2019.

Monachium, 14-17 maja  2019 r., Hala A5, stoisko H30