Odkrywamy funkcje KARIBU - pierwszego plotera roll-to-roll firmy swissQprint

14 Maj 2019

Karibu jest pierwszym ploterem dedykowanym do druku z roli na rolę, który łączy w sobie wydajność i najwyższą jakość z 20-letnim doświadczeniem w cyfrowym druku UV, wzbogaconym o nowatorskie rozwiązania technologiczne.

 

System kasetowy dla szybkiego i pewnego prowadzenia roli

Montaż materiału na maszynie odbywa się przy pomocy odstawianego systemu kasetowego i wózka transportowego. Dzięki temu operator jest w stanie samodzielnie przygotować maszynę do pracy, bez dźwigania ciężkich rolek, a sama wymiana materiału na wejściu/wyjściu zajmuje tylko kilkadziesiąt sekund.

Light Box do podświetleń backlitów

Strefa stołu zaraz za obszarem druku została podświetlona, specjalnie po to, by operator mógł reagować możliwie jak najszybciej na wszelkie niedoskonałości w druku. Szybki czas reakcji, mniej reklamacji, większa wydajność.

 System kontroli podciśnienia

 

Precyzyjna regulacja podsysu. Rewolucyjny system kontroli podciśnienia. Stół podzielony na osobne segmenty, na których próżnię operator kontroluje jednym dotknięciem palca. Łatwa obsługa bez maskowania niewykorzystanych stref stołu.

 

 Farby UV do różnych zastosowań

 

Nieszkodliwy, bezwonny atrament. Tusze posiadają certyfikację GreenGuard, są przystosowane do wszystkich zastosowań rolowych – również tych, które finalnie przeznaczone są do szkół czy placówek służby zdrowia.

Druk siatki Mesh dla czystego i wydajnego druku

Karibu drukuje siatkę mesh bez podkładu, do krawędzi, bez późniejszego czyszczenia maszyny. Wygodne, oszczędzające czas i czyste rozwiązanie.

Oprogramowanie do intuicyjnej pracy

Software obsługujący ploter jest intuicyjny, logiczny i zorientowany na proces. Pomocne narzędzia i funkcje wspomagają produktywną i wydajną pracę. Lory jest w 100% autorskim produktem firmy swissQprint.

Specyfikacja techniczna

      

Druk wielowarstwowy

Karibu drukuje warstwowo wzory z dokładnym pasowaniem niezależnie, czy grafika jest z obu stron identyczna, czy różna.