Novotecno czerpie duże korzyści z tulei rotec® nowej generacji

22 Czerwiec 2021

 

Wdrażając najnowsze tuleje rotec® Blue Light firmy XSYS do swoich szerokowstęgowych maszyn fleksograficznych, hiszpańska firma Novotecno specjalizująca się w pakowaniu produktów świeżych była w stanie zredukować przestoje oraz koszty eksploatacji. Zastosowana tuleja nowej generacji o cienkiej ściance cechuje się trwalszą konstrukcją, która poprawia wydajność oraz produktywność druku fleksograficznego.  

Novotecno SA - Grupo Giró z siedzibą w Badalonie w Hiszpanii jest międzynarodowym liderem w zakresie innowacji dla systemów pakowania i produktów dla przemysłu świeżych owoców i warzyw. Firma produkuje siatki, etykiety oraz folie, jak również specjalistyczne maszyny ważące i pakujące dla sektora ogrodniczego.

Marka Giró jest znana na całym świecie z doskonałej jakości, wysokiej niezawodności i dużej modułowości swoich maszyn, co pozwala pakowaczom osiągnąć najlepszą produktywność na rynku i szybko reagować na nowe wymagania klientów.

Novotecno od ponad 10 lat polega na tulejach do montażu płyt rotec® Blue Light i wykorzystuje je do wszystkich druków fleksograficznych wykonywanych w fabryce w Badalonie. Zastosowanie ulepszonych tulei z nowszą i trwalszą konstrukcją było przełomowe i dało imponujący efekt.

„Każdego roku zamawialiśmy średnio około 50 tulei rotec® Blue Light w tym rozmiarze, ponieważ tak szybko uległy uszkodzeniu. Od momentu przejścia na nową konstrukcję w lipcu 2019 roku, żywotność urządzenia podwoiła się, co oznacza dla nas znaczną oszczędność” - powiedział Daniel Moreno, kierownik produkcji w firmie Novotecno.

 

Ciągłe innowacje od XSYS

Obecna konstrukcja tulei rotec® Blue Light w wersji cienkościennej o podwyższonej trwałości to już trzecia generacja tej technologii od XSYS Sleeves. Wprowadzona na rynek w 2020 roku nowa tuleja rotec® zapewnia lepszą ogólną stabilność w porównaniu z pierwotną tuleją Blue Light z początku lat 90. Nowa wersja  opiera się na technologii cienkościennej tulei drugiej generacji z 2016 r., ale jest mniej podatna na pękanie i bardziej odporna na przecięcia. Ponadto tuleje rotec® mają również gładszą powierzchnię niż produkty konkurencyjne.

Dostępna w długościach od 250 do 2600 mm, nowa cienkościenna tuleja oferowana jest w grubości od 0,9 do 1,7 mm. Można ją łączyć z różnymi adapterami do montażu płyt poza maszyną drukującą i zapewnia łatwą oraz niezawodną obsługę wszystkich typów płyt fleksograficznych.

„Dzięki nowej konstrukcji cienkich tulei Blue Light produkt ten jest bardziej wytrzymały. Niedługo po tym, jak zaczęliśmy ich używać, stało się jasne, że powierzchnia jest znacznie bardziej odporna i nie pęka po kilku cięciach” - skomentował Daniel Moreno.

 

Stara (po lewej) kontra nowa (po prawej) konstrukcja tulei Blue Light

 

Preferowany partner do współpracy

Zespół XSYS ds. rozwoju produktów rotec® nieustannie wprowadza innowacje, aby sprostać potrzebom klientów i wyprzedzać trendy. Ewolucja technologii tulei idzie w parze z tworzeniem wieloletnich relacji partnerskich.

„Reprezentując tuleje i adaptery rotec® od ponad 20 lat, jestem pod wrażeniem, jak łatwo zespół rotec® zrozumiał sytuację i zaproponował nowe rozwiązanie dla naszego wspólnego klienta” - powiedział Lluis Rebled, właściciel LR Flexo – regionalny przedstawiciel XSYS, współpracujący z firmą Novotecno. „To prawdziwa historia sukcesu i wyraźny przykład tego, jak współpracujemy z klientami, aby pomóc im odnieść sukces”.

Komentując, dlaczego Novotecno wybiera tuleje XSYS jako swojego dostawcę, Daniel Moreno podsumował: „Jakość produktu jest doskonała i wiemy, że możemy polegać na XSYS w przypadku jakichkolwiek problemów. Kiedy mieliśmy konkretny problem, XSYS oraz LR Flexo podeszli do niego poważnie i szybko go dla nas rozwiązali. Takich relacji i współpracy oczekujemy od naszych partnerów, dlatego rotec® jest naszą preferowaną marką tulei”.