Powrót do listy

Roll2Roll - rozwiązanie rolowe do produkcji etykiet 3D

Rozwiązanie Roll2Roll firmy DEMAK to pierwsze urządzenie na świecie, umożliwiające tworzenie wypukłych etykiet na podłożach rolowych, dzięki zastosowaniu utrwalania UV w linii.

Cały proces wytwarzania etykiet za pomocą rozwiązania Roll2Roll odbywa się w pełni automatycznie. Do zadań operatora należy jedynie wymiana roli na odwijaku i nawijaku, dzięki czemu zyskuje on wiele czasu, który może poświęcić na inne prace.

Robot sprawnie porusza się po płaszczyźnie wzdłuż osi XY, a dodatkowy ruch po osi Z pozwala dyszom zejść niżej, by znaleźć się bliżej tworzonych etykiet. Płynny ruch robota jest możliwy dzięki bezszczotkowym serwonapędom z programowalnym CNC. Poszczególne kroki robota mogą być zaprogramowane i zapamiętane dzięki oprogramowaniu Demakgraph działającemu na platformie PC.

Wszechstronne oprogramowanie Demakgraph w prosty sposób zarządza ruchem robota wzdłuż osi. Umożliwia  importowanie plików cięcia dla plotera oraz plików graficznych wykonywanych przez pracowników. Po imporcie danych, program wizualizuje zarys etykiety na ekranie. Operator musi tylko zdecydować gdzie rozpocząć i gdzie zakończyć proces nakładania żywicy poprzez wyznaczenie krawędzi etykiety. Program umożliwia także określenie prędkości i ilości tworzonych etykiet.

Poziome karty