Powrót do listy

Ploter Nyala 2 LED

Nyala LED to ekologiczny, niezwykle ekonomiczny i cichy ploter do wszechstronnych zastosowań. Płaski stół o wymiarach 3,2 x 2 metry może pomieścić każdy standardowy format podłoża i zadrukować praktycznie każdy rodzaj materiału, także wrażliwy na ciepło. Ponadto bez uszczerbku na jakości wydruku pozwala osiągnąć wydajność 206 m2/h.

Konfiguracja 4x4

Istnieje możliwość istotnego zwiększenia wydajności ploterów swissQprint poprzez zastosowanie w nich konfiguracji 4x4. W rozwiązaniu tym standardowe kanały CMYK występują w podwójnej konfiguracji, dzięki czemu każdy z kolorów posiada po cztery głowice, zajmując łącznie 8 kanałów. Dziewiąty kanał może pozostać pusty lub być wykorzystany na lakier lub biały tusz, których użycie zwiększy portfolio zastosowań plotera. Czytaj więcej o zaletach rozwiązania 4x4.

Nowe możliwości

Zastosowanie w nowych ploterach Nyala LED nowego sposobu utrwalania daje możliwość bezproblemowego drukowania na materiałach wrażliwych na ciepło, ponieważ lampy LED nie nagrzewają się, nawet przy największej wydajności pracy drukarki. Pozwala to na rozszerzenie repertuaru materiałów o nowe tworzywa i uzyskanie dzięki nim nowych możliwości ich wykorzystania. Ponadto, nowe lampy LED nie wymagają nagrzewania ani chłodzenia, dzięki czemu ploter jest gotowy do użycia w każdym momencie.

Wydłużona żywotność

Zapotrzebowanie elektryczne Nyali LED w odniesieniu do jej gabarytów i możliwości zastosowań jest zaskakująco niskie. W porównaniu z dotychczasowym odpowiednikiem tego modelu – Nyalą 2, którą także uważa się za ploter ekonomiczny, Nyala LED zużywa dwa razy mniej energii. Co więcej: lampy LED nie tracą na mocy i nie wymagają wymiany - ich żywotność wynosi tyle, co żywotność samej drukarki. Eliminuje to konieczność wymiany części, ale także redukuje inne koszty związane chociażby z utylizacją szkodliwych odpadów.

Ekologiczność

W LEDowych ploterach swissQprint oszczędność kosztów idzie w parze z ochroną środowiska. Długowieczność systemu i jego niewielkie zużycie energii oszczędzają zasoby naturalne. Praca urządzenia nie generuje ozonu ani toksycznych odpadów. Ponadto pompy i inne jednostki są ciche w działaniu, a sam ploter wydajny i łatwy w obsłudze, co stanowi duże wsparcie dla operatora.

Poziome karty