Powrót do listy

Opcja Roll-to-roll

Opcja ta przekształca Nyala 3 w ploter rolowy. Niezawodnie odwija ​​i zwija rolki o wadze do 180 kg i średnicy 360 mm. Zintegrowany kontroler monitoruje i reguluje siłę naciągu w celu zapewnienia nieskazitelnego wydruku. Nowy system rolowy zapewnia bezproblemową pracę dzięki wygładzaniu materiału.

Niezależnie od tego, czy są to tapety, folie, banery, siatki czy inne materiały w roli (ważącej do 180 kg), Nyala 3 poradzi sobie z nimi wszystkimi - nawet z tymi wrażliwymi na ciepło - dzięki utwardzaniu LED. I to na całej szerokości drukowania 3,2 metra. Konfigurowanie i wymiana roli jest łatwe, a po uruchomieniu urządzenie kontynuuje pracę bez nadzoru.

Nowy wałek szczotkowy, wyrównując podłoże, pomaga zapobiegać przestojom. Znajduje się on nad jednostką odwijania i wygładza materiał, zanim ten będzie przechodził przez stół drukujący, po czym zostanie równo zwinięty po drugiej stronie.

Stabilna kontrola systemu, który w sposób ciągły reguluje napięcie materiału to jeden z powodów wysokiej jakości. Wałek wygładzający usuwa ładunek elektrostatyczny z materiału, pomagając precyzyjnie umieścić krople atramentu. Co więcej, w razie potrzeby można zastosować wiele warstw kolorów w jednym przejściu przy pełnym ich spasowaniu.

W modelach z serii 3 zastosowano również nową opcję podwójnej roli.

Kiedy istnieje taka potrzeba drukarka może zadrukowywać dwie role równolegle. To podwaja wydajność! System przesuwa materiał z roli ważących do 100 kg, po stole drukującym wcześniej przepuszczając je przez wałki wygładzające, wyrównując tym samym drobne nierówności w nawoju.