Flint Group wprowadza na rynek nowe tuleje drukowe rotec® Eco Bridge

02 Marzec 2017

Adapter z opatentowanym, przepuszczającym powietrze, metalowym pierścieniem, który eliminuje wszystkie problemy z montażem i szczelnym dopasowaniem tulei.

Flint Group oficjalnie ogłosił wprowadzenie do sprzedaży swojego nowego produktu – przełomowego, chronionego patentem adaptera rotec® Eco Bridge przeznaczonego do fleksograficznych maszyn drukujących oraz urządzeń do montażu płyt. rotec® Eco Bridge to adapter wyposażony od strony operatora w metalowy, przepuszczający powietrze pierścień, który tworzy poduszkę powietrzną umożliwiającą łatwy i szybki montaż tulei. Tradycyjne adaptery posiadają tylko cztery do ośmiu otworów, które przepuszczają strumień powietrza, natomiast w rotec® Eco Bridge powietrze przechodzi na całym obwodzie adaptera.

Inną zaletą nowego adaptera rotec® Eco Bridge jest istotne zmniejszenie zapotrzebowania na sprężone powietrze. Do montażu tulei standardowe adaptery potrzebują zwykle około 720 l/min sprężonego powietrza przy ciśnieniu 6 barów. rotec® Eco Bridge może osiągnąć takie same rezultaty przy zapotrzebowaniu na powietrze w granicach 50-70 l/min, co oznacza ponad 90% redukcję wymaganej ilości medium. Niesie to ze sobą nie tylko znaczne obniżenie kosztów, ale także zmniejszenie poziomu hałasu. Pracujący rotec® Eco Bridge generuje tylko nieznacznie większy hałas, niż poziom głośności panujący w pomieszczeniu w warunkach normalnych (<60 dB). Dla porównania, minimalny hałas generowany przez standardowe adaptery przekracza zwykle 85 dB.

Podczas ostatniego testu adaptera rotec® Eco Bridge przeprowadzonego przez klienta, Robert Adler, Menadżer firmy Flint Group ds. sprzedaży w Ameryce Północnej wyraził przekonanie, iż nowy adapter „stanie się nowym standardem naszej branży”. Operatorzy maszyn drukujących dostrzegają korzyści, jakie daje stosowanie adaptera rotec® Eco Bridge: łatwiejszy montaż tulei, obniżenie kosztów i mniejszy hałas. Podczas pierwszego testu przeprowadzonego w Niemczech klient stwierdził: „Nasz operator był zachwycony. Montaż tulei jeszcze nigdy nie był tak prosty. Hałas jest znacznie mniejszy niż zwykle, a co najlepsze, byliśmy w stanie zdemontować 420 mm tuleję jedną ręką, bez jakiegokolwiek wysiłku. To doskonałe ulepszenie dla naszej codziennej pracy w pre-pressie”.

Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat tulei rotec® Eco Bridge zawartymi na stronie internetowej firmy SCORPIO.

Dział Technologii Fleksograficznej
+48 42 613 50 92
fotopolimery@scorpio.com.pl