Powrót do listy

Anilox Cleaner - urządzenie do mycia wałków i tulei rastrowych

Urządzenie do mycia wałków i tulei rastrowych po druku farbami wodnymi, solwentowymi, UV i EB. Zaprojektowane zostało by czyścić komórki aniloxów na całej ich głębokości, szybko i efektywnie, bez zużywania cylindrów lub pozostawiania resztek farby.

Mycie jest w 100% automatyczne i składa się z czterech etapów:

  • Wymywanie – wałek obraca się podczas gdy podgrzany środek czyszczący jest rozpylany na mytej powierzchni przez ok. 5-15 minut. Płyn, który rozprowadzany jest poprzez rurkę zapewniającą najlepsze rozpylenie, odczepia cząstki farby z kałamarzyków.
  • Rozładowanie – gdy cykl wymywania kończy się, myty anilox nie przestaje się obracać, podczas gdy środek czyszczący wraca to zbiornika. Trwa to ok. 2-3 minuty.
  • Spłukiwanie – by całkowicie usunąć cząstki farby, wałek spłukiwany jest strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Dysza porusza się wzdłuż aniloxa. Ciśnienie wody, jak i czas trwania tego etapu mogą być regulowane. Możliwe jest także zamontowanie jednostki filtrującej, pozwalającej na pracę wody w obiegu zamkniętym.
  • Suszenie – anilox obraca się, podczas gdy woda jest usuwana poprzez nadmuch powietrza. Dysza susząca porusza się wzdłuż wałka. Trwa to ok. 2 minut.

Poziome karty