Back to list

Przemysł medyczny / moduł 2010

Moduł 2010 – innowacyjna platforma automatyczna.

  • Innowacyjna platforma automatyczna do wykorzystania w przemyśle farmaceutycznym, opakowaniowym i samochodowym
  • Kompaktowy stojak ze stali nierdzewnej 1.4301 – idealny do zastosowań przy wysokich wymogach higienicznych
  • Dostępny w wersji pół- lub w pełni automatycznej
  • Idealne połączenie wydajności i efektywności

 

 

"MODUL 2010" jest innowacyjną platformą automatyczną, która może znaleźć zastosowanie we wszystkich dziedzinach produkcji, jak np. w przemyśle farmaceutycznym, opakowaniowym i samochodowym.
Wykorzystanie urządzenia w miejscach o wysokich wymogach higienicznych jest możliwe dzięki zastosowanym materiałom.

Podstawą konstrukcji MODUŁU 2010 jest kompaktowy stojak ze stali szlachetnej oraz stół obrotowy o średnicy 900 mm.

Moduł ten można uzbroić w od 2 do 4 maszyn do tampondruku i nadaje się on doskonale do wykonywania nadruków na detalach średniej wielkości.

Dzięki napędowi mechanicznemu "MODUŁ 2010" zapewnia precyzyjną dokładność powtórzeń. W ten sposób może on być wykorzystywany zarówno w kombinacji z elektro-pneumatycznymi maszynami do tampondruku serii "Sealed Ink Cup E", jak również z maszynami elektro-mechanicznymi serii "Hermetic".

Do wykonywania nadruku na obwodzie detali cylindrycznych "MODUŁ 2010" wykorzystuje rotacyjne maszyny do tampondruku serii "RTI"

Istnieje także możliwość wspólnego wykorzystania maszyn do tampondruku i systemów laserowych.

W maszynie "MODULE 2010" można umieścić do 12 uchwytów detali. Tym samym, w zależności od potrzeb, można więc zintegrować także zespoły do przygotowania powierzchni i/lub zespoły suszenia.

Sterowanie "MODUŁEM 2010" odbywa się poprzez sprawdzony system VIPA S7 SPS.

Detale w "MODUŁ 2010" mogą być podawane ręcznie, jak i automatycznie. W zależności od zastosowania, moduł ten może zostać wykorzystany jako półautomat, lub też jako model w pełni automatyczny.

Wydajność przy podawaniu ręcznym zależna jest od obsługi i wynosi ok. 900 cykli/godz. Przy w pełni automatycznym doprowadzaniu detali może zostać maksymalnie osiągnięta wydajność wynosząca do 3.600 cykli/godz.