Back to list

MGI JETvarnish 3D - rozwiązanie do cyfrowego lakierowania wybiórczego z efektem 3D

JETvarnish 3D firmy MGI to najnowsze przemysłowe rozwiązanie do cyfrowego uszlachetniania poprzez lakierowanie wybiórcze za pomocą technologii inkjet UV. Urządzenie może nanosić lakier o grubości od 3 do 200 mikronów, dając możliwość wybiórczego uszlachetniania druków offsetowych i cyfrowych poprzez tworzenie wypukłego efektu 3D, o stopniu połysku nawet 99% GU.

W podstawowej konfiguracji urządzenie przeznaczone jest do obróbki formatów B2, oferując prędkość produkcyjną do 3000 arkuszy B2/godzinę. W wersji rozszerzonej JETvarnish3D może lakierować arkusze formatu do 640 x 1200 mm. Zaletą urządzenia JETvarnish jest fakt, że cały proces cyfrowego uszlachetniania odbywa się w jednym przebiegu – ta sama praca może być polakierowana wybiórczo z różnymi efektami grubości, połysku (satyna, gloss, ultra gloss) i z różnymi fakturami.
 
Lakierowanie odbywa się przy użyciu bardzo precyzyjnych głowic piezo, w technologii kropli na żądanie (drop-on-demand), o ich zmiennej wielkości. Dzięki temu można lakierować także bardzo drobne elementy, z pasowaniem rzędu +/- 200 mikronów. Obsługiwane gramatury to 135-600 g/m2.  JETvarnish jest wyposażony w podajnik stosu o wysokości do 60 cm (ok. 4000 arkuszy o gramaturze 135 g/m2) oraz układak stosu o tej samej pojemności.

Horizontal Tabs